Gredna vrtnica

52-976-1
52-976-2

Garden of Roses®

Gredna vrtnica

KORfloci01 – Tim -Hermann Kordes

Cvetni listi z bledo breskovim odtenkom, ki proseva iz pastelne kremne osnove. - gredna floribunda vrtnica - vrtnica z blagim, diskretnim vonjem - sladkasta aroma

– Pastelni breskovi cvetovi z rozeto obliko.
– Kompaktna, grmasta rast za goste grede.
– Dokazano odporna na glavne bolezni listja.
– Dobro prenaša vročino in zmerno sušo.
– Nagrajena z ADR in mednarodnimi medaljami.
– Posebnost: Primerna tudi za polsenčne lege in posode.
Osredotočenost na stranke – Čez vse letne čase
Garden of Roses®
pharmaROSA® ORIGINAL 2-litrska vrtnica v loncu na lastnih koreninah
17,90 €
kos
Neposredno od proizvajalca
Na zalogi za takojšnjo odpošiljanje
Dostava: 1–4 delovnih dni
4 (6138)
facebook   twitter

GARDEN OF ROSES® – breskvasta gredna floribunda vrtnica

GARDEN OF ROSES® je vrtnica za vse, ki želite preprost vrt, a ne želite sklepati kompromisov pri lepoti: kompaktna, bujno cvetoča floribunda v nežnih breskovih tonih, idealna za manjše gredice, obrobe in predvrtove. V 2-litrskem loncu pride k vam kot dobro ukoreninjena lastnokoreninjena sadika, ki jo preprosto posadite in spremljate njen razvoj – prvo leto gradi korenine, drugo leto okrepi poganjke, tretje leto pa pokaže polno cvetenje in stabilno obliko grma. Zelo dobro prenaša poletno vročino in tipične slovenske vremenske skrajnosti, vključno z izpostavljenimi, vetrovnimi legami in hladnejšimi zimami z obilico snega. Zaradi odlične odpornosti proti boleznim, nizke zahtevnosti in umirjenega, pastelnega videza vam nudi dolgotrajno zanesljivost in urejen videz vrta brez zapletenih vrtnarskih rešitev.


Garden of Roses® prikazuje različne faze odpiranja cveta.
Brazda in prašniki pri vrtnici Garden of Roses®.
Garden of Roses® prikazuje zelo poln cvet z bogato razporejenimi venčnimi listi.
Zaprt popek floribunde Garden of Roses® v nežno breskovih in kremnih tonih.

Možnosti uporabe

Ciljno območje Utemeljitev
Majhne gredice pred hišo Kompakten, grmast habitus (pribl. 45–70 cm) in širina do 80 cm omogočata sajenje v manjših gredah pred hišo, kjer želite več pastelnih cvetov na majhni površini brez obrezovalnih akrobacij; primerna za hobi vrtnarje, ki si želijo čim manj dela in urejen videz vrta za vsak dan. Za začetnike in zasedene družine
Obrobe in nizke žive meje Pri priporočeni razdalji 50–60 cm tvori enotno, nizko živo mejo z zaporedjem breskastih cvetov od pozne pomladi do jeseni; redna, a ne previsoka rast olajša striženje in vzdrževanje jasne linije ob poteh ali dovozu, brez potrebe po zapletenem oblikovanju. Za ljubitelje urejenih, jasnih robov
Predvrtovi v vetrovnih in hladnih legah Dobra prezimna trdnost (do približno –21 °C) in zdravo listje, združena s kompaktno, nizko rastjo, omogočata zanesljivo gojenje tudi v slovenskih alpskih krajih, kjer so zime ostre in se vetrovne lege hitro ohladijo pod snegom, zato ostane grm stabilen in dolgoročno vzdržen. Za lastnike vrtov v hladnejših regijah
Mestni vrtovi in tople lege Dobra toleranca na vročino in sušo (občasno je potrebno le zalivanje v daljših sušnih obdobjih) naredi sorto primerno za mestne vrtove in dvorišča, kjer beton in zidovi dvigujejo temperaturo; barva v vročini nekoliko posvetli, a ostaja nežno dekorativna skozi dolgo sezono cvetenja. Za mestne vrtičkarje z omejenim časom za nego
Vsestranske družinske grede Zelo dobro ponovno cvetenje in razcvetanje v grozdih prinašata stalno valovanje cvetov med poletjem, zato je odlična osnovna vrtnica v družinski gredi, kjer želite zanesljivo cvetenje brez nenehnega odstranjevanja odcvetelih cvetov ali škropljenja proti boleznim, saj je naravno odporna. Za družine, ki želijo »posadim in deluje«
Kombinirane zasaditve s trajnicami Nežen breskast odtenek in temno zeleno, svetleče listje se lepo povežeta z modrimi, vijoličnimi in belimi trajnicami, npr. s krvomočnicami, bodoglavcem ali nižjimi okrasnimi travami; stabilna rast lastnokoreninjene rastline pomeni, da kompozicija ostane uravnotežena več let zapored brez stalnih zamenjav. Za ljubitelje harmoničnih barvnih kombinacij
Večji lonci in terase Za dolgoročno sajenje v posodi izberite lonec prostornine vsaj 40–50 litrov z dobro drenažo; GARDEN OF ROSES® v takšni posodi tvori kompakten, bogato cvetoč grm, ki se lepo obnese na sončnih balkonih ali terasah, tudi ob občasno močnem vetru v višjih nadstropjih. Za terase in balkone brez zahtevnih rešitev
Okrasne zasaditve za dolga leta Lastnokoreninjena izvedba omogoča, da se vrtnica postopoma prilagodi zemlji in negi, brez cepljenega mesta, ki bi zahtevalo posebno zaščito; v praksi to pomeni stabilen, dolgoživ grm, ki se dobro regenerira po obrezovanju ali morebitni zimski škodi, kar zmanjšuje potrebo po nadomestitvah. Za vse, ki cenijo robustne, dolgožive rastline

Ideje za okrasitev

  • Pastelni predvrt – GARDEN OF ROSES® v nizki liniji ob poti, dopolnjena z belo sivko in nežnimi okrasnimi travami, za miren, urejen vhodni prostor – za družine, ki želijo eleganten, a nezahteven pozdrav ob prihodu domov.
  • Romantična greda – kombinacija GARDEN OF ROSES® z vrtno krvomočnico (Geranium) in modrim bodoglavcem (Echinops) ustvari mehko, a strukturo polno gredo, ki cveti od zgodnjega poletja do jeseni – za ljubitelje naravnega, rahlo podeželskega videza.
  • Mestni balkon – ena do dve rastlini GARDEN OF ROSES® v 40–50-litrskem loncu z drobnimi okrasnimi travami ob robu prinese zanesljivo cvetenje tudi v »betonski džungli« – za zaposlene mestne prebivalce, ki želijo malo nege in veliko učinka.
  • Elegantna obroba – enakomerno zasajena linija GARDEN OF ROSES® ob pešpoti ali dovozu, podkrepljena s pritlikavo smreko ali nizkimi zimzelenimi grmi, tvori dolgoživ okrasni okvir – za tiste, ki cenijo klasično, vedno urejeno strukturo vrta.
  • Družinska mešana greda – GARDEN OF ROSES® kot osrednja vrtnica med trajnicami in sezonskim cvetjem, kjer zanesljivo cveti, medtem ko se ostale rastline menjavajo – za hobi vrtnarje, ki radi dodajajo sezonske poudarke, a potrebujejo zanesljivo stalnico.

Strokovni opis sorte
Lastnost Podatek
Ime in registracija Floribunda gredna vrtnica z registriranim imenom KORfloci01 in tržnim imenom Garden of Roses® Gredna vrtnica KORfloci01; razstavno ime v okviru American Rose Society je Garden of Roses®.
Izvor in žlahtnjenje Sorta iz žlahtniteljskega programa W. Kordes’ Söhne, Nemčija; nastala iz križanja ‘Bernstein-Rose’ z neznanim sejančkom, žlahtnitelj Tim-Hermann Kordes, žlahtnjena 1997 in uvedena v prodajo ter registrirana leta 2006.
Nagrade in priznanja Večkrat nagrajena floribunda: srebrna medalja Le Roeulx (2008), ADR certifikat (2009), zlata medalja Nagasaki (2011), Rose of the Year v Združenem kraljestvu (2011), RHS Award of Garden Merit (2012), srebrna medalja Glasgow (2012).
Rast in zgradba Grmasta, kompaktna rast z višino približno 45–70 cm in širino 50–80 cm; srednje trnata, z gostim, temno zelenim, svetlečim listjem (RHS NN137A), tvori dobro razvejan, uravnotežen grm primeren za grede, obrobe in skupinske zasaditve.
Morfologija cveta Zelo polnocvetni, rozetasti cvetovi s 40 ali več cvetnimi listi, srednje velikosti (okrog 4–7 cm), razporejeni v gostih grozdastih socvetjih; sorta je remontantna, s prvim obilnim cvetenjem in enako bogatim ponovnim cvetenjem v sezoni.
Barvni podatki in fenologija Barva breskovo-kremna (ARS AB; RHS 11D zunaj, 36C znotraj); brsti kremno beli z rožnato-breskovim pridihom, ob odprtju toplo breskovo rožnati s kremnim robom, pred odcvetanjem robovi pobledijo, sredina ostane breskasta; v močnem soncu barva rahlo posvetli.
Vonj in aroma Cvetovi imajo blag, diskreten vonj s sladkasto aromo; glavna vrednost sorte je vizualna okrasnost in dolgo, ponavljajoče se cvetenje, vonj je nežen spremljevalec in ne dominanten element v vrtni kompoziciji.
Lastnosti šipkov Zaradi močno polnjenih cvetov je nastavek šipkov razmeroma redek; občasno se pojavijo majhni, kroglasti šipki premera približno 10–14 mm, rdeče-oranžne barve (RHS 40A), ki dodajo diskreten jesenski okras grmu.
Odpornost in prezimna trdnost Visoka odpornost na glavne glivične bolezni (pepelnica, črna pegavost, rja); prezimna trdnost približno do –21 °C (RHS H7, švedska cona 3, USDA 6b), dobro prenaša vročino, ob podaljšani suši pa potrebuje redno zalivanje.
Vrtnarski napotki Zahtevnost nege je nizka; uspeva na sončnih legah in v polsenci v dobro odcednih tleh, priporočena sadilna razdalja 50–60 cm; občasno odstranjevanje odcvetelih cvetov izboljša videz, obrezovanje spomladi spodbuja razraščanje in bogatejše cvetenje.

GARDEN OF ROSES® kot lastnokoreninjena, dobro ukoreninjena gredna floribunda ponuja dolgoživ, kompaktno in zanesljivo cveten grm z malo nege in lepim učinkom tudi v loncu, zato je preudarna izbira, kadar želite vrtnico, ki jo preprosto posadite in deluje.

Podrobne lastnosti izdelka

Podatki za identifikacijo izdelka

Ime izdelka: GARDEN OF ROSES® – breskvasta gredna floribunda vrtnica - Kordes
Tip izdelka: pharmaROSA® ORIGINAL - 2-litrska vrtnica v loncu na lastnih koreninah
Identiteta sorte: Preizkušena:29.06.2025
Kakovost sorte: premium zlato
Kataloška številka: [694] 52-976 (01.02.2026) pharmarosa.si

Ime in registracija

Pomen imena sorte: Izraz »A rózsák kertje« se nanaša na vrt vrtnic.
Sinonim sorte: Cream Flower Circus®; Cream Veranda®; Joie de Vivre
Izvirno tržno ime sorte: Garden of Roses®
Tržno ime: Garden of Roses® Gredna vrtnica KORfloci01
Skupina vrtnic: Floribunda
Tržni tip: gredna floribunda vrtnica
Tržna skupina: Gredna vrtnica
Razstavna kategorija: razstavna floribunda (grmasta vrtnica, primerna tudi za rezano cvetje)
Kolekcija: Gredna vrtnica

Izvor in žlahtnjenje

Prvi distributer: W. Kordes’ Söhne (Nemčija)
Leto uvedbe v prodajo: 2006 (Nemčija)
Leto registracije: 2006 (KORfloci01)
Žlahtnitelj: Tim -Hermann Kordes
Leto žlahtnjenja: Nemčija, 1997
Izvor / starševski pari: ‘Bernstein -Rose’ × neznan sejanec

Nagrade in priznanja

Vrtnarske ocene in priporočila: ADR (Nemčija) (2009); RHS Award of Garden Merit (2012)
Tekmovalne in razstavne nagrade: Silver Medal (Le Roeulx, Belgija) (2008); ADR certifikat (Nemčija) (2009); Gold Medal (Nagasaki, Japonska) (2011); Rose of the Year (Združeno kraljestvo) (2011); RHS Award of Garden Merit (2012); Silver Medal (Glasgow, Škotska) (2012)

Značilnosti rasti in zgradbe

Višina: 45-70 cm
Širina: 50-80 cm
Rastni habitus: grmasta, kompaktna
Listje: Listje sorte je gosto, listi imajo svetlečo površino in so temno zelene barve (RHS NN137A).
Trnatost: zmerno bodičast
Opis samočiščenja cvetov: Del odcvetelih cvetov samodejno odpade, delno pa je potrebno naknadno odstranjevanje.

Morfologija cveta

Polnost cveta: zelo polnocvetni
Oblika cveta: rozeta
Velikost cveta: M (4 -7 cm)
Socvetje: v grozdih
Barvna koda: ARS-koda: AB RHS-koda: 11D (zunaj), 36C (znotraj)
Remontantnost: Dobro ponovno cveti, tudi drugo cvetenje je obilno.

Barvni podatki in fenologija

Barva: breskova
Barva cvetov: Cvetni listi z bledo breskovim odtenkom, ki proseva iz pastelne kremne osnove.
Zaprt cvetni brst: Kremno beli cvetni listi z nežnim rožnato-breskovim odtenkom na konicah.
Sveže odprt cvet: Notranji venčni listi so toplo breskovo rožnate barve, na zunanjih venčnih listih se zariše mehak kremni rob.
Popolnoma odprt cvet: Pastelni breskovi in kremni toni so enakomerno razporejeni, v sredini se rahlo izrazitejši breskov odtenek poglablja.
Pred odcvetanjem: Robovi pobledijo v kremasto belo, medtem ko sredina dobi breskast odtenek z nežno rožnatim pridihom.
Opis bledenja barve: V močnem soncu barva posvetli, v hladnejšem vremenu ostane živahnejša.

Vonj in aroma

Vonj: vrtnica z blagim, diskretnim vonjem
Aroma: sladkasta aroma
Privlačnost za opraševalce: Zaradi močno polnih cvetov (polna oblika), pri katerih so prašniki slabo dostopni, opraševalne žuželke privlači le v manjši meri.
Oznaka prijaznosti do opraševalcev: Močno polnjeni cvetovi zakrijejo prašnike, gre predvsem za okrasno sorto.

Lastnosti šipka

Oblika šipka: kroglasta
Barva šipka: rdeče-oranžna (RHS 40A)
Šipek – opomba: Zaradi polnjenih cvetov je pričakovani nastavek šipkov majhen; občasno tvori kroglaste šipke s premerom 10–14 mm, rdeče-oranžne barve (RHS 40A).

Odpornost in zimska trdnost

Zimska trdnost (°C): -21–-18 °C
Švedska cona: Zon 3
Opis tolerance na vročino in sušo: Dobro prenaša vročino. Ob dolgotrajni suši potrebuje zalivanje.
Odpornost proti boleznim: odporna
  • pepelnica – odporna
  • črna pegavost listov – odporna
  • rja – odporna

Vrtnarska priporočila

Priporočena sadilna razdalja: za skupinsko sajenje 60 cm, za živo mejo 50 cm, kot soliter 90 cm
Gostota sajenja: v kvadratni razporeditvi 2,8 rastlin/m², v šestkotni razporeditvi 3,2 rastlin/m²
Toleranca na polsenco: primerna tudi za polsenco
Zahtevnost vzdrževanja: Zahtevnost nege je nizka; z dobro odpornostjo proti boleznim običajno zahteva malo posegov.
Glavni nameni uporabe: greda, robna zasaditev, posoda, park, mestna zelena površina

Opombe

Prednosti: Osredotočenost na stranke – Čez vse letne čase
Spremljevalne rastline: Geranium vrste - vrtne krvomočnice
Echinops - modri bodoglavec
Hypericum patulum Hidcote - zimzelena krčnica
Opomba: -
GARDEN OF ROSES® – breskvasta gredna floribunda vrtnica - Kordes
Cvetni listi z bledo breskovim odtenkom, ki proseva iz pastelne kremne osnove. - gredna floribunda vrtnica - vrtnica z blagim, diskretnim vonjem - sladkasta aroma
Spletna trgovina z vrtnicami. - breskova - gredna floribunda vrtnica - Garden of Roses® - (45-70 cm)
Socvetje: v grozdih višina: 45-70 cm Oblika cveta: rozeta Odpornost na mraz: - breskova - W. Kordes’ Söhne (Nemčija) gredna floribunda vrtnica - Velikost cveta: M (4 -7 cm) Velikost cveta: M (4 -7 cm) - višina: 45-70 cm višina: 45-70 cm - Polnost cveta: zelo polnocvetni Garden of Roses® - Vrtnice na vrtu | pharmaROSA® Original - premium zlato Tim -Hermann Kordes

Predstavljamo videz vrtnic, ki jih lahko kupite v naši spletni trgovini.


Kateri tip izdelka je pravi za vas?


Informacije

V kakšnem stanju vam pošljemo vrtnico iz naše spletne trgovine!

Postavimo si vprašanje sami pri sebi: za kaj želim uporabiti vrtnico?
Cvet? – Lokacija? – Prekrivanje? – Dišava? – Višina? – Žlahtnitelj? – Šipek?

Informacije o nakupu vrtnic
Načini plačila – Stroški dostave – Dostava – Reševanje reklamacij

Navodila za nego

Naš izdelek je vrtnica, vzgojena z edinstveno tehnologijo gojenja pharmaROSA®!

2-litrska, lastnokoreninska vrtnica v lončku.
Z rastjo poganjkov, prilagojeno letnemu času.
Z dobro razvitim koreninskim sistemom, prepletenim s substratom.
Kakovost ustreza zahtevam združenja E.N.A. (European Nurserystock Association).
V edinstveni embalaži, ki preprečuje poškodbe.
Možna saditev v času brez zmrzali.
Sortno pristna sadika vrtnice z enolično identifikacijsko oznako.

Lastnokoreninska vrtnica v lončku pharmaROSA® je dobro ukoreninjena rastlina, ki ob pravilnem sajenju in negi podpira zanesljivo uspevanje. Sadite jo lahko takrat, ko tla niso zmrznjena.


Nasad: več sort in več stopenj razvitosti na kratkem odseku nasada.
Poganjki: intenzivna rast svežih osnovnih poganjkov pri mladi rastlini.
Koreninski sistem: predstavitev močnega koreninskega sistema, ki prepleta substrat, z odstranitvijo lončka.
Uravnoteženost: odrasla rastlina, pri kateri sta razvitost koreninskega sistema in poganjkov v ravnovesju.

Obvestilo k videoposnetkom
Serija videov ni »predstavitev letnih časov«, temveč na nazoren način prikazuje bistvo lastnokoreninske pridelave pharmaROSA®: kako je rastlina zgrajena, kakšen je koreninski sistem in kako se obnavlja poganjkovni del. Posnetki so zato nastali v različnih terminih in na rastlinah v različnih stopnjah razvoja, zato so na videih lahko vidni različno olistani ali različno razviti primerki. To ni »vzorec« pošiljke, ampak ponazoritev delovanja tehnologije. Trenutno, za določen letni čas značilno stanje vrtnice, ki jo je mogoče naročiti — takšno, kot jo boste najverjetneje prejeli v paketu — prikazujemo v zgornjem delu strani izdelka.

pharmarosa.itpharmarosa.sepharmarosa.fipharmarosa.eepharmarosa.compharmarosa.atpharmarosa.co.ukpharmarosa.czpharmarosa.depharmarosa.ropharmarosa.sipharmarosa.skpharmarosa.hrpharmarosa.frpharmarosa.grpharmarosa.bepharmarosa.dkpharmarosa.nlpharmarosa.iepharmarosa.plpharmarosa.espharmarosa.bgpharmarosa.ltpharmarosa.lvpharmarosa.rupharmarosa.pt

Vrste izdelkov

Strani za zasebne stranke
Vrtne vrtnice za družinski vrt, z malo nege  → ORIGINAL®
Premium vrtne vrtnice – takojšen učinek, reprezentativen vrt  → EXTRA®
Strani za strokovnjake in zasebne stranke
Vrtnice za javne površine – velike površine, trajnostno vzdrževanje  → NATURAL®
Vrtnice za projekte – žive meje in sajenje v vrste, hitra izvedba  → RAPID®
Izključno za profesionalne partnerje
Proizvodnja – razmnoževalni material vrtnih vrtnic, veleprodaja  → NEONATAL®

Podatki o podjetju

PharmaRosa d.o.o.
Matična številka: 01-09-717479
Davčna številka: 13075314-2-43
Registrska številka zdravja rastlin: HU130721
Bančni račun (IBAN):
HU85117631891388688400000000
BIC (SWIFT): OTPVHUHB
Ime banke: OTP Bank Nyrt.